WooCommerce Automattic Ailesine Katılıyor

Automattic WordPress başta olma üzere pek çok farklı hizmeti sunan bir firma. Lokomotifinde WordPress.com ve WordPress.org ile birlikte yıllar içerisinde büyük bir firma haline geldi.

WordPress küçüklü büyüklü pek çok web sitesinin ve blogun altyapısını oluşturuyor. Esnek yapısı ve pek çok tema seçeneğiyle yıllar içerisinde çeşitli web sitesi türlerinin oluşturulmasında etkin bir çözüm sundu. Sosyal etkileşimi olan site türleri için BuddyPress ve forum site türleri için de bbPress gibi eklentiler çıkartıp bu yönde de alternatif sunsa da buralarda daha alacak yolu var diyebiliriz.

E-Ticaret ise yine internet aleminde bir ana akım olarak karşımıza çıkıyor. WordPress kendi içerisinde buna yönelik olarak bir alternatif sunmuyordu. Ancak, WooCommerce eklentisi bu ihtiyacı giderdi ve yıllar içerisinde daha gelişkin bir hale geldi.

Anlaşılan o ki WordPress artık e-ticaret işinde daha ciddi bir adım atmak istemiş ve bu anlamda en etkin e-ticaret çözümü olan WooCommerce eklentisini kendi bünyesine dahil etmek istemiş.

WooCommerce Hakkında Kısa Bilgi

WooCommerce WordPress eklentileri içerisinde en popüler ilk 10 eklentiden birisidir. Pratik bir şekilde ve özel bir tema gereksinimi olmaksızın WordPress tabanlı bir sitenin e-ticaret sitesine çevrilmesini veya var olan bir siteye e-ticaret özelliği eklenmesini sağlar.

WooCommerce’i eklenti olarak indirip aktive ettikten sonra ürün resimleri, fiyat, ürün açıklaması vb. bilgileri girip kısa sürede sanal bir mağaza oluşturabilirsiniz. Stok yönetimi, ödeme seçenekleri ve satış istatisitikleri konusunda da WooCommerce pratik mağaza yönetim araçlarıyla e-ticareti kolay kılan özellikler sunuyor.

Yorum Ekleyin veya Soru Sorun:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir