WhatsApp Web Hakkında Genel Bilgiler

WhatsApp mobil platformlarda kullanılmakta olan bir mesajlaşma uygulaması olarak yaklaşık 600 milyon kişinin hayatında yer alıyor. Mesajlaşma ve iletişim şeklimizi oldukça değiştiren Whatsapp’ın en belirgin özelliği sadece mobil cihazlarda kullanılıyor olmasıydı. Bu durum da doğal olarak klavye ile yazma rahatlığından bizleri mahrum bırakmaktaydı. Şimdi ise WhatsApp Web ile artık web sitesine bağlanarak da WhatsApp ile mesajlaşmak mümkün.
whatsapp web
WhatsApp Web sitesi erişimi için tıklayın.

iOS Kullanıcıları Dikkat!

Whatsapp web versiyonuna kayıt için öncelikle açılan sayfadaki QR kodunu telefonunuza taramanız gerekiyor. QR kodu üzerinden kayıt işleminin sebebi bu sisteme geçiş yapmanız için WhatsApp’ın telefon numaranız ve numaranıza gelecek SMS içindeki bilgiyi istiyor olması. Yani WhatsApp Web için kulanıcı adı/şifre belirlenmiyor veya Facebook ile bağlanma gibi bir özellik bulunmuyor. Şu an için esas ilginç nokta ise iOS kullanıcılarının bu sistemden faydalanamıyor olması. Bunun açıklaması olarak da “Apple platform sınırlamaları” ifadesi kullanılmış. Henüz bu ifadenin tam olarak ne manaya geldiği ise bilinmiyor. Sistemin şu an için desteklediği teknolojiler ise Android, Windows Phone ve BlackBerry şeklinde.

Web Ama Biraz Da Mobil Web

WhatsApp Web her ne kadar interenet sitesi servisi gibi görünse de aslında mobil bir uygulamanın internet üzerine yansıtılması diyebiliriz. Zira eğer telefonunuzun pili biterse WhatsApp Web’i de kullanamıyorsunuz.
whatsapp web görüntüsü

Kaynak: http://techcrunch.com/2015/01/21/whatsapp-comes-to-the-desktop/

Yorum Ekleyin veya Soru Sorun:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir