WhatsApp nedir ve ismi nereden gelmektedir?

whatsapp nedir?WhatsApp akıllı telefonlara yönelik olarak tasarlanmış bir mesajlaşma uygulamasıdır. İnternet üzerinden metin, resim ve konum paylaşabilmeyi sağlar. WhatsApp uygulamasını ilk kurduğunuzda sizin telefon rehberinize erişmek isteyecektir. Bu aşamada uygulamanın listenize erişmesine izin vermelisiniz çünkü telefon rehberinizdeki kişiler aynı zamanda potansiyel olarak WhatsApp bağlantılarınız olacaklardır.

Potansiyel olarak WhatsApp bağlantılarınız olacaklardır çünkü siz telefon rehberinizdeki herkese WhatsApp üzerinden mesaj yazamazsınız. Bir kişinin size mesaj göndermesi ya da ona mesaj gidebilmesi için o kişinin kendisinde de WhatsApp uygulaması olmak zorundadır.

WhatsApp ismi nereden gelmektedir?

WhatsApp kelimesi aslında “What’s up?” ve “App” kelimelerinin birleşimidir. “What’s up?” ifadesi İngilizce’de “N’aber?” anlamına gelir, “App” kelimesi ise yine İngilizce olan “Application” kelimesinin kısa halidir. “Application” kelmiesi de “Uygulama” anlamına gelmektedir.

WhatsApp’ta neler yapabilirim?

WhatsApp uygulamasını akıllı telefonunuzaa indirdikten sonra rehberinizde bulunan WhatsApp yüklü diğer kullanıcılarla mesajlaşmaya başlayabilirsiniz. Bunun dışında uygulamada Profil alanına giderek durum bilgisi girebilir ve ayrıca profil fotoğrafı yükleyebilirsiniz.

WhatsApp durumları hakkında daha fazla bilgi için WhatsApp Durumları İçin Kullanılabilecek Durum Sözleri yazına, profil fotoğrafları hakkında daha detaylı bilgi içinse WhatsApp için profil resmi boyutu nedir ve nasıl ayarlanır? yazısına bakabilirsiniz.

Yorum Ekleyin veya Soru Sorun:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir