WhatsApp için profil resmi boyutu nedir ve nasıl ayarlanır?

WhatsApp için profil resmi ayarlamak bazen zor bir süreç olabiliyor. Bazı telefonlarda dikdörtgen şeklindeki fotoğrafların kare şeklinde kırpılması gerekiyor, kırpmayı bir şekilde uygulasanız bile istediğiniz görseli de elde edemeyebiliyorsunuz. Bu yazıda online araçlar ile fotoğraf küçültme ve kırpma konusunda bir yöntem sunarak konuyla ilgili yardımcı olmaya çalışacağım.

Profil Resmi İçin Önerilen Boyutlar

4-5 inç veya daha büyük akıllı telefonlar (ör: Samsung Galaxy S3, S4 and S5) önerilen WhatsApp profil resmi boyutu en az 192×192 piksel şeklindedir. Ancak 4 inçten daha küçük boyutlu telefonlarda WhatsApp profil resmi için 140×140 piksel boyutunda resimler de kullanabilirsiniz.

Kare şeklinde kırpma ve boyut ayarlamayı nasıl yapabilirim?

Profil resmine koymak üzere kare şeklinde resim kırpma veya resim boyutu ayarlama için online foto düzenleme sitesi olan iPiccy sitesini kullanabilirsiniz.

iPiccy sitesinin anasayfasına geldikten sonra Start Editing>Upload Photo adımlarını izleyerek düzenlemek istediğiniz fotoğrafı editöre yükleyin. Resmi kırpmak istiyorsanız Crop Picture menü adımını, resmin görselini bozmadan sadece boyutlarını değiştirmek istiyorsanız Resize Image menü adımını kullanabilirsiniz.

Yorum Ekleyin veya Soru Sorun:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir