Web sitesi nedir, ne demektir, nasıl kurulur?

Web sitesi internet ortamında yer alan bir mülk alanıdır. En az 1 sayfadan oluşan bir dosyalar bütünüdür. Web sitesi içerisinde yer alan sayfalara web sayfası denir. Web sitesi veya bir diğer adıyla internet sitesi içerisinde yazı, resim, video, tablo vb. görsel veya metinsel öğeler bulunabilir.

Web Sitesi Türleri

İnternet ortamında pek çok farklı türde web sitesi ile karşılaşmak mümkündür. Genel olarak arama motorları, haber siteleri, sosyal medya siteleri ve e-ticaret siteleri en çok ziyaret edilen siteler olmakla birlikte kişisel siteler, firma siteleri ve kamusal hizmet siteleri de ziyaret edilebilen sitelerdendir. İnternet sitesi türleri ile ilgili olarak daha detaylı bilgi için Kullanım Amaçlarına Göre Farklı Web Sitesi Örnekleri yazısını okuyabilirsiniz.

Web sitesi nasıl kurulur?

Web sitesi kurmak artık oldukça kolay hale gelmiştir. Ücretli ve ücretsiz olarak farklı alternatifler mevcuttur ancak gerçek manada bir web sitesi sahibi olmak için bir alan adı ve hosting sahibi olmak gereklidir. Konuyla ilgili detaylı bilgi için İnternet Sitesi Kurmak İçin Yapılması Gerekenler yazısını okuyabilirsiniz.

Yorum Ekleyin veya Soru Sorun:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir