Web Sitem Üzerine Bir Soru-Cevap Yazısı

Bazen bana yorumlardan veya iletişim formu üzerinden gelen sorular oluyor sitemle ilgili olarak. Ben de merak edenler için sitemle ilgili bilgileri soru-cevap yöntemiyle anlatmaya çalıştım. Farklı sorularınız varsa Yorum bölümünden iletebilirsiniz.

Soru: Web sitesinizi siz mi yaptınız?
Cevap: Evet ben yaptım ancak hazır olarak kullandığım iki ana bileşen var. Birincisi WordPress altyapısı, ikincisi de kullandığım tema yani görsel kısım. Tema için MythemeShop’un Schema temasını kullanmaktayım.

Soru: Hangi hosting firmasıyla çalışıyorsunuz?
Cevap: Ben Natro müşterisiyim. Hizmetinden ve müşteri ilişkilerinden memnunum. Alan adı ve hosting konusunda güvenilir bulduğum için ve yerli bir firma için tercih ediyorum.

Soru: Hangi hosting paketini kullanıyorsunuz?
Cevap: Ben kiralık sunucu kullanıyorum. Başka sitelerim de mevcut ve paylaşımlı hosting yeterli gelmeyebiliyor. O yüzden Natro üzerinden sunucu kiralıyorum.

Soru: Sitenizde reklamlar görülüyor, bunlar nedir?
Cevap: Bu reklamlar Google tarafından web yayıncıları için geliştirilmiş olan Adsense reklamları. Bunun için site sahibi olduktan sonra başvuru yapıp kabul almak gerekiyor, sonra kodları alarak sitenizde reklam görülmesini sağlayabiliyorsunuz. Eğer ziyaretçiler bu reklamlara ilgi duyup tıklama yaparsa da gelir elde etmiş oluyorsunuz. Ben kardeşim üzerine hesap açtım, gelir oluşursa hesap kesildikten 1 ay kadar sonra banka hesabına aktarılıyor.

Soru: Hangi konularda yazmayı seviyorsunuz?
Cevap: Ben genelde bilgi ve fikir sahibi olduğum her konuda yazmayı seviyorum. Site içinden, arama motorlarından veya sosyal medya üzerinden bir şekilde siteme ulşana bir kişiye faydalı bilgiler sunmayı hedefliyorum.

Soru: Ne sıklıkla yazıyorsunuz?
Cevap: Bazen günde 2-3 bazen ise 2-3 haftada bir olabiliyor. Biraz yazma isteiği biraz da içinde olduğum iş ya da tatil programı buna etki edebiliyor. Biraz da ilham gelme meselesi olarak düşünebiliriz.

1 Yorum

  1. Damla 08/07/2016

Yorum Ekleyin veya Soru Sorun:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir