Uygun ihtiyaç kredisi nasıl bulunur?

İnternetin geldiği noktada artık ürün ve servisleri karşılaştırabilen servisleri bulabilmek mümkün. Bunlardan en yaygın olarak kullanılanlar otel konaklama, uçak bileti, elektronik cihazlar gibi ürün ve servisleri karşılaştıranlar diyebiliriz. Bu servislerin güzel tarafı hem farklı fiyat seçeneklerini önümüze getirmesi hem de konuyla ilgili firmaları bize göstermesi oluyor. Birkaç saniye içerisinde seçenekleri liste halinde görebiliyoruz.

Karşılaştırma deyince şüphesiz aklımıza gelen ilk hususlardan bir tanesi de kredi fiyatları yani faiz oranları oluyor. Pek çok kişinin kredi ihtiyacı olduğu düşünülürse böyle bir servisi de kullanmak isteyenler mutlaka olacaktır. Hangi bankadan kredi kullanabileceğimizi öğrenmek için de bu amaca özel karşılaştırma sitelerini kullanabiliyoruz.

İhtiyaç kredisi nedir?

İhtiyaç kredisi genellikle kısa vadeli, görece olarak düşük tutarlı, dönemsel veya anlık ihtiyaçlar için kullanılan bireysel kredilerdir. Faiz oranı konut ve oto kredilerine göre daha yüksek olduğundan konut ve oto alımı dışındaki kredi ihtiyaçları için kullanılması tavsiye edilir. Bankalar dönemsel olarak kredi fazilerini güncellerler ve en uygun faiz oranını bulmak için bankaların güncel kredi oranlarını takip etmek gereklidir.

Neden bankaların farklı ihtiyaç kredisi oranları var?

Her bankanın kendine göre farklı fiyatlama dinamikleri vardır. Nasıl ki aynı yere giden farklı firmaların otobüs veya uçak biletleri farklı olabiliyorsa bankalarda da aynı şekilde kredi fiyatları yani faiz oranları farklılık gösterebilmektedir. Kredi faiz oranlarını belirleyen faktörler arasında; bankanın fonlama maliyeti, krediden alınacak masraf, o ürün için stratejk yaklaşım vb. faktörler etkilidir.

Uygun faiz oranı nasıl bulunabilir?

Eğer bir kredi kullanma ihtiyacı içerisindeyseniz ve tek tek banka sitelerine bakmak istemiyorsanız bu konuda hizmet veren karşılaştırma sitelerinden faydalanabilirsiniz. Bu konuda bir örnek olarak kredidenizi.com verilebilir. İhtiyaç kredisi kullanmak istediğinizi düşünelim, siteye girip ihtiyaç kredisi sayfasına girdiğinizde farklı bankaların faiz oranı seçeneklerin görebilirsiniz. Çıkan listede banka ismi, örnek kredi tutarı, faiz oranı, örnek taksit tutarı, toplam ödeme ve masraf bilgilerini görebiliyorsunuz. Listelenen seçenekler içerinde direk başvuru yapabileceğiniz butonlar da mevcut. Eğer örnek hesaplamadaki miktardan farklı bir kredi tutarı ve vade için hesaplama yaptırmak isterseniz yine ekranın sol tarafında bulunan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

Bu ve benzeri siteler aracılığıyla kendimize en uygun gelecek alternatifi bulmak bundan sonra daha az zamanımızı alacak diyebiliriz. Pratiklik ve zaman kazancı sunuyor, umarım gelişerek devam eder.

Yorum Ekleyin veya Soru Sorun:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir