Twitter’a Kaydol Sayfası ile Twitter Hesabı Açma

Twitter günümüzde sosyal medya deyince aklımıza gelen ilk sosyal paylaşım sitelerinden biridir. Facebook ile birlikte internet üzerinden yeni bir iletişim ve paylaşım ortamının oluşmasını sağlamıştır. Temel olarak 140 karakterlik mesaj yazımına ve fotoğraf paylaşımına aracılık eden Twitter; sade, basit ve hızlı paylaşım imkanı tanıması sebebiyle kısa bir sürede oldukça popüler hale gelmiştir. Siz de çağımızın modern iletişim araçlarından birisi olan Twitter içerisinde yer almak istiyorsanız yeni kayıt yaptırarak ücretsiz bir şekilde bu mecrada yerinizi alabilirsiniz.

Adım Adım Twitter’a Kaydol Ekranı

Twitter hesap açma işlemi için öncelikle kayıt formunu doldurmak gerekiyor. Aşağıdaki resme tıklayarak Twitter’a Kaydol sayfasına ulaşabilirsiniz. Sayfaya geldiğinizde karşınıza aşağıdaki gibi bir form çıkacaktır. Bir sonraki başlıkta bu formu nasıl dolduracağınıza ve formu doldururken nelere dikkat etmeniz gerektiğine bakalım.
twitter kaydol

“Twitter’a bugün katıl” Formunu Doldurarak Twitter Hesabı Açma

Kayıt formunu doldurarak Twitter’da hesap açmak her ne kadar basit bir işlem olsa da formu doldururken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Şimdi bu hususların üzerinden madde madde geçelim.

  1. Ad ve soyadı bölümüne gerçek ad ve soyadınızı yazmalısınız. Kaydolduktan sonra ad ve soyadınız arama sonuçlarında çıkacaktır. Bu sayede, arkadaşlarınızın ve sizle bağlantı kurmak isteyenlerin size ulaşması ve sizi bulması kolaylaşacaktır.
  2. E-posta adresi kısmına girmek üzere geçerli bir e-posta adresi giriniz. Eğer bir e-posta adresiniz yoksa Hotmail, Gmail veya Yahoo Mail vasıtasıyla ücretsiz olarak bir mail adresi edinebilirsiniz. Twitter hesabınızı aktive etmek ve Twitter bildirimlerini almak için geçerli bir mail adresi girilmesi gereklidir. Yeni bir e-posta hesabı alma konusunda daha ayrıntılı bilgi için Yeni e-Posta Hesabı Kurma Resimli Anlatım yazısına göz atabilirsiniz.
  3. Bir şifre oluştur alanına tahmin edilmesi kolay olmayan bir şifre giriniz. Doğum tarihi, 000000, 0123456, aaaaaa, abcdef gibi şifreler güvenli değildir ve hesabınızın kolayca ele geçirilmesine neden olur. Güvenli şifreler yaratmak istiyorsanız şifrenizde büyük harfler, küçük harfler, rakamlar ve semboller kullanın. Güvenli şifre oluşturmak için aşağıdaki Güvenli Şifre Oluşturucu formunu kullanabilirsiniz.

  4. Kullanıcı adını seç alanında Twitter içinde görülecek olan kullanıcı adını oluşturmalısınız. Kullanıcı adını seçerken daha önce alınmış bir kullanıcı adı seçerseniz kayıt sayfasında “Bu kullanıcı adı zaten alınmış!” uyarısı çıkacaktır. Bu durumda farklı bir kullanıcı adı seçmelisiniz. Bunun için alt kısımda Twitter farklı kullanıcı adı önerileri de sunmaktadır, isterseniz bu önerilerden de faydalanabilirsiniz. Kullanıcı adında yalnızca harf ve rakamlar kullanılabilir ancak harfleri kulanırken Türkçe karakter kullanamıyoruz. Eğer Türkçe karakter kulanırsanız “Geçersiz kullanıcı adı! Kullanıcı adı yalnızca harf ve rakamdan oluşur ve tümü rakamdan olamaz.” hatası alırsınız. Aynı şekilde #@-*+&$ gibi sembol işaretleri kullanırsanız da yine aynı hatayı alırsınız. Kullanıcı adı seçerken akılda kalması ve yazması kolay bir kullanıcı adı seçmeniz faydalı olacaktır.

Yorum Ekleyin veya Soru Sorun:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir