Twitter güç mü kaybediyor?

Instagram son zamanlarda inanılmaz bir biçimde popülaritesini artırmış durumda. Bunun temel sebebi ise fotoğraf ve kısa videoların gücünde yatıyor. Mobil teknolojinin birincil kullanıcıları olan gençler arasında multimedya paylaşımını pratik ve renkli kılan Instagram şu anda 300 milyon aktif kullanıcıya ulaşmış durumda.

284 milyon kullanıcıda kalan ve Instagram’dan daha eski olan Twitter ise bu anlamda biraz sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Zira yakın zamanda popüler kullanıcılarına fotoğraflarını Instagram üzerinden değil direkt olarak Twitter üzerinden paylaşmaları için ricada bulunmuş. Aşağıda bu rica mesajını gösteren bir örnek görebilirsiniz.
twitter rica mesaji

Kişisel Yorumun

Multimedyanın yani fotoğraf ve videonun her zaman için gücü yazıya göre daha fazla olacaktır. Çünkü bu tamamiyle insan doğasının görsel unsurları daha ilgi çekici bulmasıyla alakalıdır. Yani bir paragraf yazıya nazaran kısa bir video veya bir fotoğraf çok daha fazla ilgi çeker. Bu sebeple de multimedyayı daha etkin ve akıllıca kullanan teknolojiler diğerlerine göre her zaman için daha avantajlı olacak ve ilgi çekmeyi başarabileceklerdir.

Belki bu mesajdan Twitter’ın güç kaybettiği sonucuna ulaşamayız ancak fotoğraf veya görsel paylaşımı olarak kesinlikle Instagram’ın daha başarılı olduğunu ve bu anlamda da Twitter üzerinden en azından kullanıcıların sitede geçirdiği zaman olarak biraz kendisine doğru kaymalara sebep olduğunu söyleyebiliriz.

Kaynak: http://techcrunch.com/2015/01/22/twitter-pleads-with-power-users-to-stop-using-instagram-so-much/

Yorum Ekleyin veya Soru Sorun:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir