THY online check-in nasıl yapılır?

Online check-in uçuş saatinin 24 saat öncesinden itibaren başlayan bir koltuk seçme işlemidir. THY ile online check-in servisi ücretsiz olarak sunulmaktadır. Online check-in yapmak 4 adımdan oluşur. Şimdi sırayla bu adımları inceleyelim.

Adım Adım THY Online Check-in

İşlemlere başlamadan once THY Online Check-In sayfasına gitmeniz gerekir. (Sayfaya ulaşmak için tıklayın.)

Adım 1. Yolcu ve Uçuş Bilgileri

İlk adımda aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza çıkar.
thy online check-in
Bu ekranda sırasıyla Yolcu Adı ve Yolcu Soyadı bilgilerini girin. Sonra da bilet alımında size bilgisi gelmiş olan Elektronik Bilet Numarası veya Rezervasyon No(PNR) bilgilerinden bir tanesini girin. Sonra Devam butonuna basın.

Adım 2. Yolcu ve Uçuş Seçimi

İlk adımda bilgiler doğru girilirse sistem tanımlı bileti otomatik olarak algılayacak ve bu adımda check-in yapabilecek isimleri karşınıza çıkaracaktır. Eğer uçuşunuz aktarmalı ise 2 farklı uçuş bilgisi listelenir. Koltuk seçimi yapmak istediğiniz uçuşu bu adımda seçerek bir sonraki adıma geçmek için tekrar Devam butonuna basın.

Adım 3. Koltuk Seçimi

Onlie check-in adımlarının en keyifli adımı bu adımdır çünkü koltuk seçimi bu adımda yapılır. Bu adımda uçaktaki boş ve dolu koltukları gözlemleyebilirsiniz. Boş koltuklarda herhangi bir işaret bulunmazken dolu koltuklarda gri silüetler yer alır ve o koltukları seçim şansınız yoktur. Bununla birlikte, acil çıkış kapılarının önündeki koltuklar da online check-in için kapalı koltuklardır. Bu koltuklar, havalimanında check-in yapan kişilere check-in yetkilileri tarafından atanabilir. Beğendiğiniz koltuğu seçtikten sonra Devam butonuna basın.
thy koltuk seçimi

Adım 4. Check-In Özeti

Bu adım check-in işleminin son adımıdır. Yapmış olduğunuz koltuk seçimini görebilir ve dilerseniz bu adımdan geriye dönüp farklı bri seçim yapabilirsiniz. Seçiminizi değiştirmek istemiyorsanız bu adımda check-in onayı verip THY online check-in işlemini tamamlayabilirsiniz.

Online Check-In Hakkında Daha Fazla Bilgi

Online check-in işlemleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için Online check-in nedir ve ne işe yarar? yazısını okuyabilirsiniz.

Yorum Ekleyin veya Soru Sorun:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir