Online check-in nedir ve ne işe yarar?

Online check-in, uçak biletini satın almış kişilerin uçağa binmeden önce internet üzerinden koltuk seçimi yapmasıdır. Online check-in uçak kalkış saatinden 24 saat öncesinde başlar ve 90 dakika kalıncaya kadar devam eder.

Online check-in yapıldıktan sonra yolcuların uçağa binmeden önce biniş kartlarını almaları gerekir. Eğer yolcunun yanında uçağa teslim edeceği bagajı varsa check-in masasından biniş kartını alması gerekir. Ancak, yolcunun bagajı yoksa veya yanında sadece el bagajı varsa kiosk check-in makinelerini kullanarak da uçak biniş kartlarını alabilirler.

Online check-in ne işe yarar?

Online check-in sayesinde havalimanına gitmeden, internet üzerinden, hangi koltukların boş olduğunu görebilir ve acil çıkış haricinde istediğiniz bir koltuk seçimini yapabilirsiniz. Bazı havayolu şirketlerinde bu hizmet ücretsiz sunulurken bazı havayolu şirketlerinde de ücretli olarak sunulur. Online check-in, kendi seçeceği koltukta oturmak isteyenler için tercih imkanı tanır ve teslim edecek bagajı olmayanların da havalimanında sıra beklemeden biniş kartı almaları yönünde kolaylık sağlar.

Yorum Ekleyin veya Soru Sorun:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir