Sürekli öğrenme, hayatta en değer verdiğim ilkelerden bir tanesi. Bu sebeple, her zaman için yeni bir şeyler öğrenmeye ve kendimi geliştirmeye çalışmaktayım. Bilgi sahibi olduğu konuların bazıları profesyonel olarak yaptığım işle alakalı bazıları ise özel olarak ilgi duyduğum alanlarla alakalı. Aşağıda “Neler Biliyor?” sorusuna bir liste şeklinde cevap vermeye çalıştım.

Sertifika ve Uzmanlıklar

2007 yılından bu yana iç denetim ve bankacılık sektörü içerisindeyim. Geçen süre içerisinde iç denetim ile ilgili bir sertifika ve suistimal-inceleme ile ilgili bir sertifika almaya hak kazandım. Kurumsal Yönetim Derecelendirme ile ilgili bir sertifikayı da almak üzere çalışmalarıma devam etmekteyim. Bahsettiğim sertifikalar sırasıyla;

  • CIA (Certified Internal Auditor) – Sertifikalı İç Denetçi (Kurum: IIA-Institute of Internal Auditors)
  • CFE (Certified Fraud Examiner) – Sertifikalı Suistimal İncelemecisi (Kurum: ACFE-Association of Certified Fraud Examiners)
  • CISA (Certified Information Systems Auditor) – Sertifikalı İç Sistemler Denetçisi (Kurum: ISACA-Information Systems Audit and Control Association)

E-İlgi Alanları

İnternet; web tasarım, wordpress ve SEO konularına 2011 yılı sonlarından bu yana ilgi duymaktayım. İnternetin ve sosyal medyanın gelişmesi, bireylerin ve şirketlerin e-ortamda daha çok bulunması benim de bu alanlara merakımı artırıyor. Online hayatın dinamiklerini kavrama ve bu platformda bireysel olarak var olma isteği benim için bir hareket kaynağı oluşturuyor. İnternet ile profesyonel olarak ilgilenmesem de yerel ve uluslararası blogları, yazıları ve işinde uzman olanların önerilerini takip etmeye çalışıyorum. Okuduklarımı ve izlediklerimi yeri geldikçe uygulayıp test ediyorum veya sıfırdan kendim bir şeyler üretiyorum ve böylece şahsıma özgü bir bilgi ve deneyim dağarcığı oluşturuyorum. Deneyim süzgecinden geçen bu bilgileri de sizlerle paylaşmaya gayret edeceğim.

Mobil Uygulama/Oyun Geliştirme

2014 Ağustos ayından itibaren iOS uygulama ve oyun yapımı üzerine kendimi geliştirmeye çalışmaktayım. Farklı kullanılabilirlik özellikleri içeren ve farklı kesimlerdeki kullanıcılara hitap edebilecek uygulamalar geliştirmeye çalışmaktayım. Etrafıma baktığımda akıllı telefon kullanımının oldukça yaygın olduğunu gördüğüm için bu alanda üretim yapabiliyor olmayı ve kullanıcılara farklı uygulama alernatifleri sunabilmeyi hedeflemekteyim.

Hobiler

Müzik ve perküsyon konusunda özel bir ilgim bulunuyor. Pek çok farklı müzik türünü dinlemekten keyif almakla birlikte esasen perküsyon ile eşlik edebildiğim veya etmek isteyeceğim parçaları daha çok seviyorum. Conga, bongo, darbuka, bendir, asma davul, renk perküsyonlar vb. pek çok vurmalı çalgıyı çalabiliyorum. Üniversite döneminde dersler de vermiştim ancak iş hayatıyla birlikte perküsyona uzun bir ara vermek durumunda kaldım. 2013 ve 2014 yılı içerisinde banka müzik grubunda yer almam ile birlikte provalar, yarışma ve konserler ile tekrar müziğin ve sahnenin keyfini yaşama fırsatı yakaladım. Müzikle sahnede olmak benim için büyük bir keyif. Müzik dışında biraz da fotoğrafla ilgilenmekteyim. Fırsat buldukça da yüzmeye çalışıyorum.