Kimlik Numarası ile SSK Sicil No Sorgulama

İş başvurusu, hizmet dökümü sorgulama vb. SGK işlemleri için SSK Sicil No bilgisi ihtiyacı doğabilmektedir. SSK kapsamında sigortalı olarak çalışan bireylerin prim ödeme ve sağlık provizyon işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi için bir SSK Sicil No kaydı bulunması gerekir. Bu numara ilk sigortalı olma aşamasında çalışan adına işverenin başvurusu üzerine SGK tarafından atanmakta olan bir kayıt numarasıdır.

TC Kimlik Numarası ile SSK Sicil No Sorgulama

Sicil numarasını öğrenebilmek için öncelikle sorgulama ekranına gitmek gerekir. Aşağıdaki linke veya bağlantıya tıklayarak ilgili ekrana gidebilirsiniz.
SSK sicil no sorgulama

Sorgulama Ekranı Giriş

Sorgulama ekranına geldiğinizde bazı bilgileri girmeniz istenir. Aşağıdaki adımları izleyerek bilgileri girin ve “Bilgileri Sorgula” butonuna basın.

  1. TC Kimlik Numaranızı girin
  2. Nüfus ilinizi seçin
  3. Nüfus cüzdanınızda bulunan Cilt No bilgisini girin
  4. Doğum yılınızı girin
  5. Resimdeki güvenlik kodunu girin

Sisteme giriş yaptıktan sonra ne yapılması lazım?

Sisteme giriş yaptıktan sonra sağ üst tarafta bulunan “Tescil Kaydı Tespiti” bağlantısına tıklamanız gerekiyor. Sonrasında Tecil Kaydı Tespiti için 4A, 4B ve 4C seçenekleri çıkıyor. Burada kendinize ait olan başlığı seçmelisiniz. Genellikle SSK’ya bağlı çalışanlar için uygun seçim 4A seçeneğidir. Buna tıklayın. Açılan ekranda SSK Sicil No bilgisini görebileceksiniz.

Yorum Ekleyin veya Soru Sorun:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir