Instagram Kayıt ve Yeni Hesap Açma

Instagram her geçen gün popüleritesini artıran bir mobil paylaşım platformudur. iOS, Android ve Windows işletim sistemine sahip mobil cihazlar üzerinden kullanılabilmektedir. Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından 2010 yılında iOS uygulaması olarak fotoğraflara filtre uygulanıp paylaşılması amacıyla kurulmuştur. Zaman içerisinde kullanıcı sayısının hızlı bir şekilde artmasından ötürü Facebook ve Twitter gibi etkin bir sosyal mecra halini almıştır ve 2012 yılında Facebook tarafından satın alınmıştır.

Yeni Instagram hesabı nasıl açılır?

Instagram uygulamasına henüz kayıt olmadıysanız çok şey kaçırıyor olabilirsiniz. Eğer akıllı telefon veya tablet sahibi iseniz hemen indirmenizi öneririm. Kayıt işlemini anlatmadan önce şunu belirtmekte fayda var ki Facebook veya Twitter’dan farklı olarak Instagram’da hesap açma işlemi web sitesinden olmuyor. Instagram kaydı için mutlaka akıllı bir telefonunuz veya tabletinizin olması gerekiyor.

Adım 1. Uygulamayı İndirin

Instagram’a yeni kayıt için ilk adım uygulamayı indirmektir. İşletim sistemine göre aşağıdaki indirme linklerini kullanabilirsiniz.

Adım 2. Bilgilerinizi Girip Kaydolun

Uygulamayı indirip açtıktan sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacaktır.
instagram kaydol
Bu ekranda isterseniz e-posta hesabınız üzerinden isterseniz de mevcut Facebook hesabınız üzerinden kayıt gerçekleştirebilirsiniz. Eğer e-posta hesabı ile kayıt olmayı tercih ederseniz bir sonraki ekranda kullanıcı adı ve şifre belirlemeniz gerekecektir.
instagram kaydol bilgi giriş

Bu ekranda da geçerli bir e-posta adresi girdikten sonra kullanıcı adı ve şifre belirleyerek kayıt işlemini tamamlayabilirsiniz. Eğer Facebook kayıt yöntemini seçerseniz e-posta bilgisini girmenize gerek olmayacaktır.

1 Yorum

  1. Merve Satılmış 26/11/2017

Yorum Ekleyin veya Soru Sorun:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir