İngilizce Öğrenmede Farklı Bir Alternatif

Malumunuz üzere İngilizce günümüzde oldukça önemli bir konu. Bir dünya dili olması sebebiyle gerek iş gereksinimleri gerek iletişim gerekse de bilgiye ulaşabilme konusunda çağımızın gereklerinden olmuş bir durumda.

Bazen site üzerinden yorum olarak veya direk mesaj olarak bana bazı arkadaşlar tavsiye vermem için sorular iletiyorlar veya bazı konuları merak ediyorlar. Eğer ki soru spesifik bir konuda değilse yani gelişim için tavsiye genel amaçlı olarak isteniyorsa ben ilk olarak İngilizce’nin geliştirilmesi gerektiğini tavsiye ediyorum. Zira iyi bir İngilizce hem iş imkanları anlamında daha çok seçenek bulmanızı sağlar hem de bilgiye ulaşmak ve kendinizi geliştirebilmek için size fazladan bir olanak sağlar.

İngilizce öğrenirken en zor kısım neresidir?

Bir dili öğrenirken klasik öğrenme yöntemi olan yazarak ve okuyarak veya dinleyerek öğreniyoruz ancak tüm bu yöntemlerde bir husus eksik kalıyor, o da konuşmak. Eğer ki bir dilde kendinizi ifade edemiyorsanız o dili tam olarak biliyor durumda olmazsınız. Kendinizi ifade edebilmek için de konuşma pratiği önemli bir yer tutar.

Piyasada öğrenme tekniklerine bakıldığında konuşma üzerine önem veren alternatifler pek zengin diyemeyiz. Genel olarak duruma bakıldığında değerlendirilebilecek bir alternatif olarak Limasollu Naci sitesi kayda değer olarak görünüyor. Bu site üzerinde bahsettiğim alternatifi sunacak şekilde konuşarak İngilizce kursu imkanı mevcut. Site üzerinden inceleme yaparak koşullar ve fiyat hakında bilgi alabilirsiniz.

Bir Dili Konuşabilmenin Önemi

Bir söz vardır “İnsanlar konuşa konuşa anlaşır.” der. Gerçekten de düşünüldüğü zaman yazı veya görsel unsurları da dahil ettiğinizde aslında en etkili iletişim yolu konuşarak iletişimdir. Konuşmak içerisinde hem içerik yani söz hem de duygu yani ifade barındırır. Diğer iletişim şekillerinde bu ikisi birden olmadığı için konuşmanın varacağı direk etkiye ulaşamazlar.

Netice olarak, yeni bir dil öğrenmek çok önemlidir ancak bu yönde ilerlerken işin konuşma boyutunun önemini unutmamakta fayda olacaktır.

Yorum Ekleyin veya Soru Sorun:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir