Haber Sitelerine Özenen Blog Yazarlarına Öğütler

Zaman zaman farklı blogları veya bireysel siteleri inceliyorum. Özellikle blog yazarlığına yeni başlayan arkadaşların benzer hataları yaptığını gözlemliyorum ve bu sebeple de tavsiye niteliğinde olan bu yazıyı paylaşmak istedim.

“Personal web presence is a matter of expertise”

Bu söz bana ait. Türkçesi şu: İnternette bireysel varlık gösterebilmek bir uzmanlık meselesidir. Bunla şunu anlatmak istiyorum, eğer internette tekil olarak anlamlı bir konumda olmak istiyorsanız bir uzmanlığınızın olması gerekir. Uzmanlık, yazdığınız yazının otoritesinin yüksek olmasını sağlar ve bu durum arama motorları açısından arzulanan bir durumdur.

Uzmanlığınız yoksa o zaman yazınız için seçtiğiniz başlığın ve altına yazdığınız yazının okuyuculara bir fayda sağlıyor olması gerekir. Bu fayda; bir bilginin öğretilmesi, haberdar etme, bir problemin çözümü veya keyifli vakit geçirtme olabilir.

Eğer amacınız bilgi aktarmak ise dersinize iyi çalışmalısınız. Anlattığınız konuyu iyi öğrenmeli ve ziyaretçilerinizi bilgi açısından tatmin etmelisiniz.

Eğer amacınız haberdar etmek ise haber sitelerinde olmayan bir konuda veya onların yaklaşmadığı bir şekilde bu alana girmelisiniz. Tekil olarak bu kulvarda rekabet etmeniz mümkün değildir.

Haftada bir gün de yazabilirsiniz veya ayda bir. Ancak katma değeri olan yazı yazın veya paylaşımda bulunun. Aktif olarak üzerinde kafa yormanız gereken konu bu olmalıdır.

Yorum Ekleyin veya Soru Sorun:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir