Facebook’ta sayfa oluşturma

facebook sayfa oluşturma anlatımıFacebook hepimizin bildiği paylaşım özelliklerinin yanı sıra belirli bir konu özelinde sayfa oluşturmaya da izin veriyor. Sevdiğiniz bir sanatçı, kurum, hobi, internet sitesi vb. özelinde sayfa oluşturabilir ve bu sayfa üzerinden paylaşım yapılmasına imkan verebilirsiniz. Bu yazıda Facebook sayfasının nasıl oluşturulduğunu adım adım anlatmaya çalıştım.

1. Facebook’a Giriş Yapın

facebook-girisSayfa oluşturmaya başlamadan önce hesabınıza giriş yapmalısınız. Facebook üyeliğiniz yoksa üye olmanız gerekiyor. Facebook’a yeni kayıt işlemlerine ilişkin buradan bilgi edinebilirsiniz.

2. “Sayfa Oluştur” Bağlantısını Bulun

facebook sayfa oluştur linki“Sayfa Oluştur” yazısını bulmak biraz zahmetli olabilir. Bu linki zaman tüneli sayfanızın en altında bulabilirsiniz.

3. Sayfa Kategorileri

facebook sayfa kategorileriSayfa oluşturma ekranına geldiğiniz zaman farklı kategoriler göreceksiniz. Sayfanıza uygun seçeneği bulmak için ufak bir inceleme yapabilirsiniz.

4. Kategori Seçimi

facebook sayfa kategorisi seçimiSeçeneklere göz attıktan sonra sayfanız için uygun bulduğunuz kategori ve alt basamakları seçin. Ben örnek olarak internet sitesi sayfası oluşturmayı seçtim.

5. Profil Resmi

facebook sayfa profil resmi seçimiSayfa için bir profil resmi belirleyin.

6. Sayfa Hakkında

facebook sayfa hakkında yazısıProfil resmini belirledikten sonra sayfa hakkında kısa bir bilgilendirme yazısı ve sayfa türüne göre diğer talep edilen bilgileri ekleyip “Bilgileri Kaydet” butonuna basın.

7. Facebook Sayfanız Oluştu

facebook sayfa yönetici paneliBu adımları problemsiz geçebildiyseniz Facebook sayfanız oluştu demektir. Hayırlı olsun. Şimdi otomatik olarak Yönetici Paneli’ne yönlendirildiniz. Bu bölüm üzerinde sayfa bilgilerini düzenleyebilir ve sayfanızdan daha fazla kişinin haberdar olması için paylaşımda bulunabilirsiniz.

1 Yorum

  1. memet 25/03/2015

Yorum Ekleyin veya Soru Sorun:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir