Facebook kapak fotoğrafı boyutu nedir?

Facebook kapak fotoğrafı boyutu genişlik olarak 851 piksel ve boy olarak da 315 piksel (851px,315px) şeklindedir. Sağlıklı bir kapak fotoğrafı görünümü için bu boyutlardan daha büyük olan bir fotoğrafı kapak için seçmenizde fayda olacaktır.

Bu boyutlardan daha küçük olan bir görüntü yüklerseniz, Facebook tarafından otomatik olarak uzatılarak bu boyutlara getirilecektir. Yüklediğiniz görüntü en az 399 piksel genişliğinde ve 150 piksel uzunluğunda olmalıdır, diğer türlü sistem tarafından daha büyük bir fotoğraf yüklemek üzere yönlendirilirsiniz.

Sayfanız için en hızlı yükleme süresini elde etmek için 851 piksel genişliğinde, 315 piksel uzunluğunda ve 100 kilobayttan daha küçük olan bir sRGB JPG dosyası yükleyin. Logo veya metin içeren görüntülerin kalitesi, PNG dosyası kullandığınızda daha yüksek olabilir.

Kendi kapak fotoğrafımı nasıl yaparım?

Hazır resim veya fotoğraflar yerine kendi kapak fotoğrafınızı kendiniz tasarlamak istiyorsanız Canva.com sitesi ile online olarak tasarım yapabilirsiniz. Detay bilgi için Canva ile Facebook Kapak Fotoğrafı Yapma yazısını okuyabilirsiniz.

Yorum Ekleyin veya Soru Sorun:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir