Facebook Hesap Silme Resimli Anlatım

Facebook milyonlarca üyeye sahip bir site olmanın yanında aynı zamanda pek çok kişinin de zaman içerisinde hesabını silmek istediği bir yer olabilmektedir. Facebook hesabını silmek isteyenler için bu süreç bazen karışık bir hal alabiliyor çünkü kalıcı olarak hesap silme konusu Facebook içinde belirli bir süreye bağlanmış olduğundan bazı kullanıcılar için bu durum fazla detay içeren bir süreç olarak algılanabiliyor. Hesap silme işlemi için resimli anlatım ile aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Adım 1. Facebook Hesap Silme Sayfası Giriş

Hesabınız silmek için Hesap Silme Sayfası bağlantısına tıklayın. Açılan ekranda aşağıdaki resimdekine benzer gibi bir görüntü ile karşılacaksınız.

facebook hesap silme giriş

Adım 2. Facebook Bilgileriniz ile Giriş Yapın

Açılan ekranda Facebook sizden devam etmek için giriş yapmanızı istemektedir. Burada e-posta veya telefon bilginiz ile şifrenizi girerek “Giriş Yap” butonuna basın. Hesap bilgilerinizle giriş yaptıktan sonra aşağıdaki resimdekine benzer bir görüntü karşınıza çıkacaktır.

facebook hesap silme onay ekranı

Adım 3. Hesap Silme Onayı

Karşınıza çıkan ekranda ilk olarak “Hesabımı Sil” butonuna tıklamanız gerekecektir. Sonrasında açılan ekranda sizden işlemi devam ettirmek için bazı verileri girmeniz istenecektir.

facebook hesap silme güvenlik

Bu ekranda yapmanız gereken şifrenizi ilk kutucuğa girmek ve resimdeki güvenlik harf ve rakamlarını ise ikinci kutucuğa girerek “Tamam” butonuna basmaktır.

Facebook hesabını silme bu adımda bitiyor mu?

Hesap silme işlemine onay verdikten sonra bir uyarı ekranı karşınıza çıkacaktır. Bu uyarı ekranında hesabınızın mevcut durumda dondurulmuş olduğu ve 14 gün sonra eğer siz tekrar giriş yapmazsanız hesabınızın ancak o zaman silineceği bilgisi yer alır. Yani hesap silme işlemine onay verdikten sonra Facebook aceleci davranmayıp kararınızdan cayma süresi olarak 14 gün vermektedir.

Hesap Silme Kararınızdan Dönmek İsterseniz

Hesap silme işlemine onay verdikten sonra 14 gün sürelik bir cayma hakkınız vardır. Eğer 14 gün içerisinde hesabınızı silme işlemini iptal etmek isterseniz hesabınıza tekrar giriş yapın. Giriş yaptığınızda aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza çıkacaktır.

facebook hesap silme iptal ekranı

Bu ekranda “Silmeyi İptal Et” bağlantısına tıklayarak hesabınızı tekrar yarı aktif hale getirebilirsiniz.

facebook hesabını yeniden etkinleştir

Son olarak karşınıza çıkan ekranda “Hesabımı Yeniden Etkinleştir” butonuna tıklayarak silmiş olduğunuz hesabı tekrar etkinleştirme işlemini tamamlamış olursunuz.

Yorum Ekleyin veya Soru Sorun:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir