Emlak Sitesi Kavramında Yeni Bir Yaklaşım: Zingat

Çoğumuzun kiralık ev arama veya eğer yeterli birikimi varsa satılık ev arama konularında ihtiyaçları olmuştur. Bu konulardaki ihtiyaçlarımızı giderirken belli başlı sitelerden yardım alırız. Her sitenin kendine göre bir mimarisi ve içerik yapısı mevcuttur ve ona göre belirli bir konseptte ziyaretçilerine bir hizmet sunar.

Emlak konusu deyince aklımıza gelen siteler genelde büyük ölçekli siteler oluyor. Bunun bir yandan avantajları var iken diğer yandan da dezavantajları olabilir. Örneğin ziyaretçi sayısı ve çabuk sonuç alabilme gibi avantajlar sunabilirken, özelleşememe ve belirli konularda ziyaretçi beklentilerine daha çok hitap edebilecek servisler sunamama gibi de dezavantajlar oluşabilir.

Her konuda yeni fikirler aslında açıkta kalan ve arz oluştuğunda talebin de oluşacağı bu tarz eksikliklere hitap edebildiği zaman başarıya ulaşırlar. Emlak konusunda da yakın zamanda bu anlamda gördüğüm bir örnek Zingat oldu.

Emlak adına neler var?

Emlak sitesi deyince şüphesiz ki ev veya kira fiyatları görmek isteriz. Bunlar Zingat’ta zaten var. Örneğin ben bir Adanalı olarak Adana üzerinden inceleme yaptım ve mesela Adana’da kiralık daire var mı yok mu diye bakmak istedim. Sonuçlar bence oldukça tatmin edici, siz de merak ettiyseniz Zingat.com üzerinden bakabilirsiniz.

Benzer şekilde de İstanbul, diğer iller ve ilçeler özelinde de arama yapmak mümkün.

Farklı neler var?

Kiralık ve satılık ilanlara ek olarak farklı hizmetler de mevcut. Mesela en dikkat çekici iki özellik yaşamSkor ve Evimin Değeri hizmetleri. “yaşamSkor” ile zaman geçirdiğiniz ve ikamet ettiğiniz bölgeleri harita üzerinden seçerek belirli bir puan çıktısı alıyorsunuz ve yaşam kalite skorunuzu öğrenebiliyorsunuz. Diğer taraftan da “Evimin Değeri” hesaplama aracıyla lokasyon, oda, bulunduğu kat vb. bilgilerini girerek evinizin değeri ne kadar ediyor tahmini bir sonuç elde edebiliyorsunuz.

Tabii ki hesaplama araçları açısından geliştirilebilecek alanlar mevcut ve zaman içerisinde daha da geliştirileceğini tahmin ediyorum. Sitenin temel içeriğinin yanında yardımcı araçların da gelişmesiyle birlikte farklı bir kanal olarak ziyaretçileri için bir tercih sebebi olacaktır.

Yorum Ekleyin veya Soru Sorun:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir