e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi PC Görünüm

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi için mobil cihazlardan giriş yapılmak istendiğinde internet tarayıcısında otomatik olarak mobil görünüm açılmaktadır. Bazı kulanıcılar bu mobil görünüm yerine PC veya masaüstü görünümü tercih edebilmektedir. e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’nin mobil uyumlu sayfasında “Masaüstü Görünüme Dön” seçeneği olmadığından PC görünüm için manuel ayarlama ile ilerlemek gerekiyor.

Adım Adım e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi PC Görünümü

Mobil cihazınızdan e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’nin masaüstü versiyonunu açmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

Adım 1. Google Chrome Uygulamasını İndirin

Mobil cihazınızda masaüstü görünüm elde edebilmek için Google Chrome uygulamasını indirmelisiniz. Apple cihazlar için Safari uygulaması bu özelliği desteklememektedir. Android cihazlarda zaten Safari varsayılan tarayıcı olmadığından böyle bir yüklemeye gerek kalmayabilir ancak Android cihaz kullanmakta olmanıza rağmen Google Chrome tarayıcınız yoksa sizin de bu uygulamayı indirmeniz gerekecektir.

Adım 2. Veli Bilgilendirme Giriş Sayfasına Gelin

Google Chrome tarayıcısıyla e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş ekranına gidin. İlgili ekrana açmak için http://m.eokul.meb.gov.tr bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Adım 3. Masaüstü Sitesi İsteme Ayarlaması

Sayfa açıldıktan sonra ekranın üst tarafında adres çubuğunun yanında bulunan açılır menü ikonuna tıklayın. Açılır menü içerisinde alt sıralarda Masaüstü Sitesi İste yazısını göreceksiniz. Bu yazıya dokunarak mobil görünümden masaüstü görünüme geçiş yapabilirsiniz.
Chrome masaüstü sitesi iste

Adım 4. PC Görünüme Geçiş

“Masaüstü Sitesi İste” seçimini yaptıktan sonra masaüstü görünümünü elde etmiş olacaksınız ve e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ekranlarını bu haliyle kullanabileceksiniz.
e-okul masaüstü sitesi

1 Yorum

  1. sude 08/06/2015

Yorum Ekleyin veya Soru Sorun:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir