Dönem İçi Hareketler nedir ve ne işe yarar?

İnternet bankacılığı veya ATM üzerinden kredi kartı bilgilerini gözlemlediğiniz zaman “Dönem İçi Hareketler” diye bir alan görebilirsiniz. Dönem İçi Hareketler, kredi kartı ekstrenizin son hesap kesim tarihinden en son yaptığınız harcamaya kadar geçen sürede yapılan işlemleri gösterir.

Dönem İçi Hareketler içerisinde cari dönem harcamaları ile birlikte önceki dönemlerden devam eden taksit ödemeleri de yer alır. Bu işlemlerin toplamı özet olarak “Anlık Borç” şeklinde ifade edilir ve eğer hesap kesim tarihinden önceki kalan günlerinde başka harcama yapmazsanız bu tutar bir sonraki ekstrenizde gelecek olan tutardır.

Son hesap kesim tarihinden bir sonraki hesap kesim tarihine kadar olan işlemler Dönem İçi Hareketler içerisinde yer alır ve hesap kesim tarihinin gelmesiyle birlikte iki tarih arasındaki harcamalar güncel ekstre olarak kaydedilir.

Kredi Kartı Harcamalarını Takip Etmek İçin Ekstrenizi Beklemeyin

“Bu ay ne harcadım?” sorusunun cevabını bulmak için bir ay bekleyip gelen ekstrenizi incelemenize gerek yok. İnternet bankacılığı veya ATM üzerinden Dönem İçi Hareketler incelemesi yapabilirsiniz. Yaptığınız harcama belki aynı gün buraya yansımayabilir fakat cari kredi kartı döneminizde yaptığınız geçmiş harcamalarınızı tek tek Dönem İçi Hareketler alanında görebilirsiniz. Böylece hem harcama kalemlerini tek tek gözlemleyebilir hem de olası sürpriz rakamlarla karşı karşıya kalmazsınız.

Kredi Kartında Hangi İşlemler Geçtiğini Takip Edin

Kredi kartı harcamalarını kontrol altında tutabilmek için ve olası kredi kartı dolandırıcılıklarına karşı zamanında aksiyon alabilmek için bu incelemeyi ayda en azından bir kez mutlaka yapmanızı tavsiye ediyorum.

Yorum Ekleyin veya Soru Sorun:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir