CFE sınavına hazırlık için tavsiyeler

cfe-tavsiyelerCFE sınavı evde veya işyerinde kendi bilgisayarınızla yapabileceğiniz bir sınavdır. Sınava hazırlık sürecinde ACFE’nin önderdiği 3 yöntem bulunsa da ben size 2 tanesinden bahsetmek istiyorum.

1. 2011 CFE Exam Prep Course

CFE Exam Prep Course, ACFE tarafından hazırlanmış ve sınava hazırlık sürecinde kullanılabilecek en doğru kaynak. En doğru kaynak olmasının sebebi sınavı geçme garantisi vermesi. 745$ (üye olmayanlar için 945$) ödeyip bu seti alırsanız ve setin belirli kriterlerini yerine getirirseniz sınavda başarısız olsanız bile paranız iade edilir. Ancak, setin kriterlerinde belirttiği gibi belirli bir sürede tüm soruları çözmeniz durumunda sınavdan kalmanız neredeyse imkansız çünkü soruların aynısı sınavda geliyor. Ee garanti boşuna verilmiyor 🙂

2. Sınava Kendi Kaynağınızla Çalışma

Başlık yanıltıcı olabilir, aslında burdaki kastım sınava başkasından aldığınız kaynakla çalışma. Şüphesiz 745$ herkesin kolaylıkla gözden çıkarabileceği bir tutar değil. Bu durumda, yapılacak en mantıklı şey bu seti almış başka bir tanıdığınızdan ödünç almak olacaktır. Tabi burda diğer ACFE kaynaklarından da söz etmek gerekiyor. Aslında sınava yönelik tam kapsamlı kaynak “2012 CFE Exam Prep Toolkit”. Bu setin içinde;

  • CFE Exam Prep Course
  • Corporate Fraud Handbook
  • Encyclopedia of Fraud
  • Printed Fraud Examiners Manual

olmak üzere 4 farklı çalışma kaynağı bulunuyor. Fiyatını merak edenler için söyleyeyim 845$ (üye olmayanlar için 1,298$).

Kendi kaynağınız diyerek bunlardan bahsetmek biraz mantıksız gibi dursa da aslında kastettiğim şey 745$ ve 845$ tutarlı iki alternatifiniz dışında tanıdıklarınız vasıtasıyla yaratabileceğiniz alternatif. Bu yüzden, CFE olmaya karar vermeden önce CFE olan bir arkadaş edinmenizi tavsiye ederim.

Faydalı Linkler

Yorum Ekleyin veya Soru Sorun:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir