Canva ile Facebook Kapak Fotoğrafı Yapma

“Facebook kapak fotoğrafı nasıl yapılır?” şeklinde bir sorunuz varsa size güzel bir haberim var. Canva ile son derece pratik olarak internetten Facebook kapak fotoğrafı oluşturabilirsiniz. Canva.com sitesi görsel tasarım ve düzenlemeler için halihazırda kullandığım bir site ve web sitemde de Canva ile yapılmış pek çok resim görebilirsiniz. Bu sitede görsel tasarım ve düzenleme yapmak oldukça kolay olduğu gibi aynı zamanda farklı amaçlara yönelik özelleşmiş hazır şablonlar da mevcut. Bunlardan birisi de Facebook Kapak Fotoğrafı Şablonu. Şimdi dilerseniz adım adım Facebook için bir kapak fotoğrafı nasıl yaparız ona bakalım.

Adım 1. Canva Yeni Üyelik veya Üye Girişi

Canva servislerini kullanabilmeniz için siteye üye olmanız gerekiyor. Yeni üyelikte Facebook hesabınızla kolayca üye olabilirsiniz ve tekrar girişlerinizde yine Facebook bilgilerinizle giriş yapabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Adım 2. Facebook Kapak Hazırlama Şablonu Seçimi

Giriş yaptıktan sonra ekranın üst kısmında hazır şablonları göreceksiniz. Bu şablonlardan “Facebook Cover” olanı seçin.
Canva.com sitesindeki Facebook Kapak Hazırlama Şablonu

Adım 3. Kapak Fotoğrafı Tasarımını Yapın

Şablon seçiminden sonra açılan ekranda sol atarafta farklı alternatiflerden kombinasyonlar yaparak veya hazır şablonlardan seçerek kendinize Facebook kapak fotoğrafı hazırlayabilirsiniz. Metin, arkaplan ve hazır şablon kullanarak hazırladığım örnekler için aşağıdaki resimlere göz atabilirsiniz.

Yilbasi-Facebook-Kapak-Fotografi

Gizlidir-Facebook-Kapak-Fotografi

Acik-Facebook-Kapak-Fotografi

Adım 4. Çalışmanızı PNG Dosya Formatında İndirin

Kapak fotoğrafı çalışmanızı bitirdikten sonra ekranın sağ üst bölümünde yer alan menüde “Download” butonuna basın ve çıkan ekranda dosya formatı olarak “As An Image” seçeneğine tıklayın. Sonrasında otomatik olarak çalışmanız bilgisayarınıza indirilmeye başlayacak ve indirme bittiğinde Facebook hesabınıza yüklenmeye hazır hale gelmiş olacak.

Yorum Ekleyin veya Soru Sorun:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir