bbPress nedir ve ne işe yarar?

bbPress, WordPress alt yapısına sahip olan internet siteleri ve bloglar için geliştirilmiş olan bir forum eklentisidir. bbPress eklentisinin indirip etkinleştirmeniz halinde otomatik olarak forum yazılımı sitenize yüklenmiş olacaktır. Standart olarak yüklenen forum dili İngilizcedir.
bbPress

bbPress dosya yapısı nasıldır?

bbPress tasarım ve dosya yapısı olarak aşağıdaki gibi bir hiyerarşiye sahiptir.(İngilizce olarak)

  • Forums
  • Forum
  • Topic
  • Message

Şimdi sırayla bunların ne manaya geldiğine bakalım.

Forums: Forumlar manasına gelmektedir. bbPress yapısında birden fazla forum olması ve bir forum grubu tasarımı oluşturulmuştur. Bu sebeple forum anasayfası aslında bir forumlar grubunun anasayfasıdır.

Forum: Bildiğimiz manada forum yapısından ziyade aslında daha çok kategori gibi bir yapıdır. Ancak bbPress ekibi burası için Forum simini uygun görüp ona göre tasarım yapmıştır. Ben kensi sitemdeki Forum bölümünde “Forumlar” yerine “Forum” ve “Forum” yerine de “Kategori” ifadesini kullandım.

Topic: Konu manasına gelmektedir. Forumlar içerisinde kategorilerin altında forum kullanıcılarının açtıkları konular vardır. Bunlar genellikle soru şeklindedir ancak genel bilgi paylaşımı içinde açılabilir.

Message: Mesaj manasına gelir. Bir kullanıcının açtığı başlık altından devam eden tartışma, soru-cevap veya bilgi paylaşımı alanlarıdır.

Yorum Ekleyin veya Soru Sorun:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir