Basılı Yayından Webe Dönüşüm

Yıllar önce bir büyüğümün bir tavsiyesi olmuştu. Bana güncel gelişmeleri takip etmemi ve gündemden uzak olmamamı öğütlemişti. Takip ettiğin dergiler de olsun diye de bir önerisi olmuştu. Ben de bu tavsiyeleri kendi içimde değerlendirdim ve sonrasında neler yapabilirim diye düşündüm.

Güncel gelişmeleri sıkı takip ettiğim zamanlar da oldu, biraz uzak kaldığım zamanlar da. Dergi takip etme konusunda da aslında biraz benzer bir durum oldu diyebilirim. Şu güne kadar mizah dergileri dışında iş hayatı ve ekonomi alanında bana yol gösterebilecek bir dergi takibim de olmuştur. Lise zamanlarında biraz da bana ileriki yıllarımda yol gösterebilecek ve fikir verebilecek bir dergi aramıştım. Bu konuda pek bilgim olmadığından bir marketin dergi reyonunda dergiler arasında gezinirken kendimi hatırlıyorum. Fen lisesi gibi bir okulda okuyup iş hayatı ve ekonomi alanına ilgi göstermek ve üzerine gidip bir de dergi almak oldukça radikal bir adım olacaktı ama benim aklımda o aldığım öğüt vardı ve bunun bana neler katabileceğini görmek istedim.

Dergiler arasında gezinirken Capital Dergi diye bir dergi gözüme çarptı. İçerik olarak diğerlerine göre daha zengin ve daha öğretici gelmişti bana o zamanlar. Geçenlerde, yıllar içerisinde nasıl bir gelişim gösterdiğini merak ettim derginin ve internette pek de beklentim olmadan bir arama yaptım. Karşılaştığım sonuç beni oldukça etkiledi diyebilirim. Zamanında basılı dergi olarak bir süre takip ettiğim derginin günümüz koşullarına güzel bir şekilde adapte edebildiğini gördüm ve yayıncılık anlamında sevindim buna. Sevindim çünkü yeni gelen nesilden arkadaşlar da eğer merak duyarlarsa benim gibi iş hayatı ve ekonomik gelişmelerle ilgili haberlerden ve çeşitli profillerdeki kişilerin kaleme aldığı yazılardan ve ropörtajlardan faydalanabilecek ve bu sayede yeni bir şeyler öğrenebilecekler.

Değişim hayatımızın artık bir vazgeçilmezi ve buna ayak uydurabildiğimiz ölçüde rekabetçi kalabileceğiz. Bu kaide hem birey olarak bizler için geçerli hem de kurumlar için geçerli. Değişime ve gelişime ayak uydurabilen örnekleri görünce bu durum beni mutlu ediyor. Bu yazıyla da hem bu memnuniyetimi hem de eskilerden ufak bir hatıramı paylaşmak istedim. Siz de varsa böyle deneyimleriniz yorumlarda yazabilirsiniz, geçmişten bugüne neler değişmiş paylaşalım.

Yorum Ekleyin veya Soru Sorun:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir